bananove_palacinky_orechy

Banánové palacinky

Neviem ako vy, ale ja si neviem predstaviť nedeľné ráno bez chutných palaciniek. Po celom týždni pracovného vyťaženia si naše telo žiada takéto „sladké pokušenie“. Keďže som zástancom zdravého jedla, tak aj tieto jednoduché palacinky som si vylepšila na proteínové palacinky. Okrem toho, že sú chutné, tak nás aj nakopnú a máte zaručené, že si do tela nepcháte len prázdne kalórie. Palacinky alebo amerikánsky „pancakes“ sa tešia veľkej obľúbenosti hlavne v Amerike (určite ste si všimli vo filmoch), kde si ich polievajú javorovým sirupom. Vyskúšajte aj túto zdravú verziu palaciniek a určite si ich obľúbite aj vy! 🙂

Banánové palacinky
Porcie 1
Napíš hodnotenie
Vytlačiť
Ingrediencie
 1. 2 vajcia
 2. 1 zrelý banán
 3. 1 odmerka proteínu (ja som použila príchuť banán-čokoláda)
 4. štipka mletej škorice
 5. kokosový olej
 6. vlašské orechy
 7. maslo
 8. javorový sirup
Postup
 1. Ponorným mixérom vymiešaj tieto suroviny - celé vajcia, banán, proteín a škoricu.
 2. Priprav si malú panvicu, ktorú si potrieš kokosovým olejom (odporúčam potrieť panvicu pred každou palacinkou).
 3. Na rozohriatu panvicu naleješ časť zmesi. Na miernom ohni opečieš palacinku s oboch strán až do zlata. Tento postup zopakuješ pri ďalších palacinkách.
 4. Takto pripravené palacinky ozdobíš maslom (ktoré sa teplom rozpustí a dodá im výbornú maslovú príchuť), orechami a javorovým sirupom.
 5. Dobrú chuť! 🙂
Tip
 1. Odporúčam kúpiť si vlašské orechy v škrupine a podrviť si ich doma. V obchodoch sú častokrát zoxidované (môžte to poznať podľa žltého zafarbenia).
Evomotion http://www.evomotion.sk/
0

0 komentárov k "Banánové palacinky"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.