protein_tycinka

EVO Bars

Máš tie dni, keď máš chuť na niečo a nevieš na čo?  Tak to “niečo” sú naše proteínové tyčinky – EVO BARS, ktoré vám svojim výborným zložením zaženú chuť na sladké a ešte vás aj zasýtia. Chutné, výživné a spratné. Nezaberú vám ani veľa miesta v kabelke slečny. 🙂 Ja osobne milujem proteínové tyčinky a aby som sa ustila, že v sebe majú naozaj len zdravé ingrediencie, tak som sa rozhodla vyrobiť vlastné. Príprava je ľahká a nezaberie vám veľa času. Všetko chutí lepšie ak si to vyrobíte sami. 🙂 A preto sa chcem s vami podeliť o tento recept!

EVO Bars
Napíš hodnotenie
Vytlačiť
Ingrediencie
 1. 150g sušených ďatlí
 2. 1 šálka strúhaného kokosu
 3. 1 šálka orechov (vlašské orechy, mandľe, kešu….)
 4. 1 šálka proteínu (príchuť podľa vlastného výberu, ja som použila banánovo-čokoládovú príchuť)
 5. 2 lyžice kokosového oleja
 6. 3 čajové lyžičky kakaa
 7. 2 šálky arašidového masla
 8. mletá škorica
Poleva
 1. kokosový olej + kakao
Postup
 1. Ešte predtým než začneš robiť tyčinky, namoč si sušené ďatle do teplej vody a nechaj ich tam cca 30 min. Potom ich preceď a pokrájaj na malé kúsky, ktoré rozmixuješ na jemno v mixéri. Zároveň si pomeľ orechy na jemnú múčku.
 2. Teraz sa môžme pustiť do toho! Zmiešaj ďatle, kokos, orechy, proteín a škoricu (podľa chuti) osobitne v miske.
 3. Zohrej si kokosový olej spolu s kakaom a vylej ho do zmesy.
 4. Medzitým si tiež rozpusti arašidové maslo v mikrovlnke v hrnčeku alebo nejakej miske (len nie plastovej) cca minútku a pol, budete vidieť sami, že bude mať takú lepkavo-tekutú konzistenciu. To tiež vylejete do zmesi.
 5. Už máme všetky ingrediencie v miske. Všetko teraz dobre premiešame, až kým sa nám nevytvorí mäkká hmota, ktorú dáme do formy (ja som použila tortovú formu s odnímateľnými bokmi). Pekne to tam utlačíme a dáme chladiť do chladničky aspoň na 2 hodiny.
 6. Keď už máme tyčinky stuhnuté môžme si pripraviť polevu s kokosového oleja a kakaa. Polevu vylejeme na tyčinky a znova dáme do chladničky.
 7. Hotovo! Tyčinky sa môžu nakrájať na rôzne veľkosti, je to len na vás.
 8. Čo na záver? Asi toľko - MŇAAAAAAM!!!!!
Evomotion http://www.evomotion.sk/
1

0 komentárov k "EVO Bars"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.