fibo

FIBO 2016 – Čo je nové vo svete fitness?

Každoročne sa koná celosvetový veľtrh fitness, wellness & health v Kolíne nad Rýnom. Minulý rok nám to nevyšlo ale tento rok sme sa ho zúčastnili. A čo bolo najlepšie, že sme nešli len my ale celá Slovenská výprava správne naladených ľudí. Toto všetko mali na svedomí Janka a Michal z Fitnessa za čo im patrí vďaka.
 
koelnmesse

Ako sa orientovať na FIBO

Veľtrh FIBO bol obrovský, čomu zodpovedalo 10 obrovských hál a desaťtisíce krokov. Pre názornú ukážku prikladám aj orientačnú mapku.
 
fibo
 
A pohľad z hora (Kolínsky dóm)
 
fibo, koln, fibovyprava

Čo všetko bolo na FIBO

FIBO bolo rozdelené do troch častí:
  • FIBO Expert – vybavenie pre tréning, wellness, zdravotné zariadenia, zariadenie fitka, funkčný tréning, marketing, EMS (electrical muscle stimulation), mobilné zariadenia, …
  • FIBO Passion – nákupy a skupinové cvičenia
  • FIBO Power – sypačky, móda, bojové umenia, stretnutia z hviezdami fitness sveta

FIBO našimi očami

Na FIBO sme išli hneď z viacerých dôvodov. Prvým je samozrejme navštíviť samotný veľtrh, keďže radi cestujeme tak druhým dôvodom bolo navštíviť Kolín a jeho pamiatky a v neposlednom rade tu je tretí dôvod, ktorým bolo spoznanie nových ľudí, nadviazanie nových kontaktov a osobné stretnutie bez facebooku. Ja osobne sa snažím ísť s dobou takže som bol zvedavý aké vychytávky na mňa FIBO čakajú. Nová vec bolo pre mňa EMS, čo je elektrická stimulácia svalov. V preklade to znamená, že stojíš pred stojanov, máš na sebe oblek s elektródami, ktoré ti stimulujú svaly a tým ich viac pocítiš aj pri jednoduchých pohyboch. Na výstave túto novinku predstavovalo hneď niekoľko značiek a zaberali polovicu jednej haly.
 
fibo, evomotion
 
Novinkou č.2 sa stala virtuálna realita čo mi nedalo vyskúšať. Ja ako nie veľký fanúšik stacionárných bicyklov som si „jazdu“ užil. Posadil som sa na bicykel, dal na hlavu VR headset a ocitol som sa v lesíku. Počas jazdy ma ovieval aj jemný vánok (bol to ventilátor nad hlavou). Neskôr som sa dostal aj do jaskyne (áno, s bicyklom), ktorá sa začala rozpadať až som sa ocitol v nejakom priestore pripominajúci film TRON.
 

fibo, evomotion, vr cycling

Futuristickým strojom na izolované cviky sa ani nebudem venovať. V skratke ich tam bolo na mraky a pri niektorých vôbec netuším ako by som ich použil.

Príjemným prekvapením bolo mnoho stánkov s foam rollermi. Na každom kroku bol nejaký valec (dokonca aj vibračný), loptička, tyčka rôznych tvarov a veľkostí. Prišlo mi to úplne super, že na takejto obrovskej výstave bude tomuto venované toľko veľa priestoru.

Predtým ako sa dostanem k „mojim“ tréningovým pomôckam (hrazda, gravitácia, vlastná váha) pozastavím sa ešte pri halách kde sa konali spoločné cvičenia rôzneho zamerania či to bol crossfit, bicyklovanie, piloxing alebo aj taká zumba, čo som si myslel, že už vymrela ale prevedenie od týchto týpkov to vyzeralo zaujímavo.

fibo, evomotion
 
Tak a dostávam sa na môj piesoček. Kruhy, laná, hrazdy na každom kroku. Konštrukcie malé či veľké, ktoré čínania ponúkali za tretinové ceny. Našiel som aj niečo menej bežné ako je „nekonečná“ lezecká stena, pegboard alebo kettlebelly z doby kamennej.
 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V dvoch najväčších halách boli hviezdy fitness priemyslu (aspoň tak to hovorili, ja som nepoznal nikoho), s ktorými sa bolo možné odfotiť, prehodiť zopár slov alebo získať autogram. Ďalej tu ešte boli výživové doplnky. Ochutnávky proteínov, tyčiniek, pudingov, palaciniek, kaší, zmrzlín a všeličoho možného. Obed nemusíte riešiť a proteín nebudete chcieť vidieť minimálne do ďalšieho dňa 🙂
  evomotion 
 

To by bolo s môjho pohľadu na FIBO 2016 asi tak všetko. Bol to super výlet so super spoločnosťou a atmosférou. Už teraz sa tešíme na FIBO 2017.

fibo, evomotion
0

0 komentárov k "FIBO 2016 – Čo je nové vo svete fitness?"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.